Šodien no blogeriem esmu iemācījies jaunas lietas par komunikāciju. Pirms komentēšu, īss notikumu pārskats:
15.septembrī skatījos Best Internet konferences programmu. Nodomāju, ka būtu labi paklausīties dažas prezentācijas, t.sk. Jāņa Poļa "Blogu izmantošanu mārketinga komunikācijā". Netieku. Žēl.Šodien, 16.septembrī Twitter'ī šāds ieraksts (pievēršam uzmanību laikam):
Ap plkst. 12:15, kā nojaušu, sākās Jāņa Poļa prezentācija, kas ilga gandrīz precīzi 6min 40sek.
Noskatījos prezentāciju slaidu formātā (!) Jāņa Poļa blogā. Sekojot saitei uz Wiki, izlasīju par Pecha Kucha. Uzķēros. Nodomāju, ka ļoti interesanti un būtu jauki redzēt arī prezentāciju video formātā.
Ansis Egle prezentāciju ne tikai ieraksta video, bet drīzumā arī nopublicē. Turklāt, Ansis nolemj noorganizēt interviju, jo ir pārliecināts, ka tas būs tā vērts. Anša ieraksts Twiter'ī:
Ap 17:00 noskatījos Jāņa video (!) prezentāciju, saņēmu atbildes uz neskaidriem jautājumiem.
Noslēgumā daži komentāri:
- Labi zinot, kādas nāves briesmas pastāv PowerPoint prezentācijās, progresīvi domājoši profesionāļi 2003. gadā radīja atraktīvu prezentāciju formātu Pecha Kucha. Tā būtība ir īsa, saprotama, interesanta un neformāli novadīta prezentācija, kas sastāv no 20 attēliem, katrs no tiem tiek rādīts 20 sek, un kopējais prezentācijas laiks ir tieši 6 min 40 sek. Amazing. Vai arī mums nevajadzētu padomāt par saviem priekšstatiem par kvalitatīvām prezentācijām? Varbūt arī mūsu prezentācijas ir vērts padarīt interesantākas? Kā ar Pech Kucha izmēģināšanu konservatīvākā vidē? Vienkaikus, daudziem no mums visticamā būtu jāpatrennējas, lai 6 minūtēs 40 sekundēs, izmantojot 20 attēlus, atraktīvā veidā citiem kaut ko sakarīgu pastāstītu.
- Nevajag daudz, lai ar interesantām lietām dalītos ar citiem. Turklāt, gandrīz tiešajā laikā, nekavējoties, bez oficiālas organizēšanas. Tas var notikt patiešām ātri un ar elegantu vieglumu. Šodienas aprakstīto notikumu virkne man lika justies mazliet neērti, ka vienai prezentācijai organizēju piekļuvi 7 dienas. Bija tehniskas problēmas ar apjomu, fontiem un vietnēm. Tomēr secināju, ka 21.gadsimtā tie vairs nevar būt attaisnojumi.
- Šodien man radās pārlciecība, ka radikālāk jāmaina priekšstati par to, kas ir konferences un kam tajās ir jānotiek. Šķiet, ka lielākā daļa ierasto noteikumu par konferenču programmām, vadītājiem, prezentācijām, dalībnieka statusu, izdales materiāliem, publicēšanas tiesībām, ekskluzivitāti, maksu u.t.t. vairs ilgi nestrādās.
Diena ir izdevusies!